Wróbel siedzący na oparciu krzesła przy stoliku kawiarnianym. Na stoliku stoi filiżanka kawy, szklanka wody i talerz z okruszkami. W tle widoczne staromiejskie kamienice.Il. Mariusz Tarkawian

Wróbelek

Lena
Żoliborz, Stare Miasto, Łazienki Królewskie

Wróbelek jest moim ulubionym ptakiem z sąsiedztwa. Lubię w nich to, że są małe, okrągłe i mają oczka jak paciorki. Lubię, jak przechylają główki i obserwują dziwnych, dużych ludzi. Są silne, wytrwałe i obecne o każdej porze roku. Ostatnio karmiłam je na Starym Mieście. Były zadziorne i ciekawe naszych dań. Wygląda na to, że ludzie karmią je różnymi ludzkimi smakołykami, które niekoniecznie są dobre dla ich zdrowia.